כורסאות מעוצבות – שבו בסטייל!

גלריה ארט מציגה כורסאות מעוצבות בחומרים שונים ובמגוון של יצירות, ההופכת כל כורסא למונומנט חובה בכל פינה בבית. היום יותר מתמיד יש מגמה של יצירת מערכת ישיבה בסלון ולצידה מחומר ובעיצוב אחר כורסאות מעוצבות. כמובן שחייבת להיות התאמה ואיזה שהיא שפה של עיצוב שמחברת בין החומרים ובין האמירה העיצובית ואין כמו המעצב איציק פטל לעשות את זה הכי מעניין ומרתק.

  • כורסא דגם צ'פלין. כמובן שמתכוונים לצ'ארלי צ'אפלין כי איך שרואים את הכורסא הזו, שנראית הכי מרושלת, קולטים כמה היא מעוצבת. היא עומדת על רגליים מברזל, עם כריות לכאורה גדולות ממידותיה, אבל מאוד מתאימות לגמלוניות שלה. חצופה ומיוחדת במינה.
  • כורסא והדום בקטיפה ירוקה. בקטגורית כורסאות מעוצבות בגלריה ארט, החליט להמם את המבקרים ביצירת כורסא מעוצבת עם הדום תחת השם דולצ'ה ויטה, שמי שלא מכיר פירושו: החיים היפים. טוב מה יש לומר על כורסא מושלמת בגוויות גיאומטריות, שצוותה להדום דווקא בעל גימור קצת מעוגל. בד הקטיפה הירוק והחלומי שעושה חשק לשבת על הכורסא הזה, ללגום כוס יין ולחשוב על הדולצ'ה ויטה…
  • כורסא דגם סקיני. אף שסקיני בדרך כלל על משהו מאוד דקיק, מעניין איך הצליח המעצב איציק פטל לעצב כורסא ממשפחת כורסאות מעוצבות שבאמת נראית כמו סקיני, בגיאומטריה שלה, עם רגליים דקיקות ומראה קצת חד וכל זה עוד בנוחות מכסימלית של כורסא יפה מרופדת בבד.
  • היפנים אוהבים לשבת נמוך לקוד קידות, לשתות סאקה ולפטפט עם גיישות. בגלריה ארט יש בקטגוריה של כורסאות מעוצבות דגם של כורסא יפנית בעור פרה, וקוראים לה כך משום שהדוגמה של הכורסא יפנית, בלי שום קשר לעור הפרה אבל השם בהחלט לוקח אותך נמוך אל הסאקי… יפהפייה.
  • ויש גם כורסא יפנית בבד, וכורסת טוקיו וכאן יש לעצור ולהסביר משהו על העיצוב היפני, שמתבטא בשתי הכורסאות הללו. היפנים מאוד פשוטים בעיצוב שלהם. אם יצא לכם להיות בבית יפני, אז הוא מאוד מינימליסטי ובקווים ישרים. גם אם מדובר בבית מודרני ולא מסורתי, עדיין העיצוב הוא מאוד רוחני, הוא קטן, לא מתיימר ומאוד צנוע, כמעט כמו לקוד קידה. זו התחושה שמעבירות שתי הכורסאות יפנית בבד וכורסת טוקיו. משהו מאוד קטן פשוט אבל מאוד מאוד יוקרתי ואלגנטי. ככה זה שבוחרים רהיטי מעצבים.
  • כורסא אגוז אמריקאי. זוהי כורסא שממש כמו שמה, עשויה מאגוז אמריקאי ומצוות לה מושב צבעוני וכן כרית ריפוד לגב, בגוון אחר שמשתלב עם המושב. כורסא יחסית רחבה מאוד מזמינה מאוד איכותית ויפה.
  • כורסאות מבד מרחפות. כורסאות מרפחות מבד אפור צוקל פליז מושחר. טוב מדובר בשתי כורסאות זהות, המוצבות וכמו מרחפות זו מול זו. הן שייכות לקטגוריה של כורסאות מעוצבות והסיבה שנאמר עליהן שהן מרחפות זה משום שהמושב נשען על רגליים בצורת ריבוע שעור עד לגב המושב, כמו חוט שדרה עליו תלויה הכורסא.