כורסאות מעור – לא רק בגלל היופי

בעבר היו כורסאות מעור חלק מעיצוב של כל חדר אורחים. הן כיכבו ליד רהיטים עתיקים וייצגו יוקרה, סמל סטטוס ומראה של בית קלאסי. לאחר שחדרה הטלוויזיה לבתים בארה"ב בשנות ה-40 (בארץ היא הופיעה בשנות ה-70), המציאו באמריקה את הישיבה מול הטלוויזיה – ורצוי על כורסאות מעור.

כך התפתח ליין שלם של כורסאות מעור שהיו בשימוש מול הטלוויזיה וחלק מהן קרויות כך עד היום- כורסאות טלוויזיה. למעט ההדום המונח למרגלותיהן, קשה לומר מהו ההבדל הגדול בין כורסאות מעור רגילות לבין כורסאות טלוויזיה, שכן בעצם לכל אחת ניתן להוסיף את אותו הדום ששייך אותה לטלוויזיה.

הסיבה שבגללה המציאו כורסאות מעור לטלוויזיה וצירפו לזה הדום, מייצגת את האמריקאי הרובץ, משהו בסגנון ארצ'י בנקר שחי את מה שקורה על המסך יום יום, עד כדי כך שקשה להפריד כבר בין החיים שלו לבין מה שקורה על המסך, שהוא מרכז "התרבות" של חיי הבית.

כורסאות מעור- עמידות יותר

גם היום בוחרים הרבה אנשים לרכוש כורסאות מעור, לא רק כדי ליהנות מהן אלא כדי שישמשו אותם בצפייה ארוכה מול הטלוויזיה. הישיבה צריכה להיות נוחה, הכורסה חייבת להחזיק מעמד וזו הסיבה שיש כורסאות מעור. אלה שעשויות היטב, בהקפדה יתרה על בחירה של סוג עור ואיכות חומרי הגלם, בהחלט מחזיקות מעמד וגם אם הצבע שלהן נשחק קצת במשך השנים, זה חלק מהיופי והאותנטיות שלהן.

משום כך, אין ספק כי כורסאות העור נולדו מתוך הצורך של צפייה בטלוויזיה ואחר כך התאימו באופן מושלם לצרכים של משפחה שלא רוצה לקנות כורסאות כל יומיים. כורסאות מעור מחזיקות מעמד ותמיד נראות כמו חדשות, עם תחזוקה נכונה. כיום המבחר של כורסאות מעוצבות הוא עצום ולכם רק נשאר לבחור.

כורסאות מעור- סמל סטטוס

עור הוא חומר יוקרתי וריפוד של כורסאות מעור איכותי שעבר תהליך עיבוד וצביעה איכותיים, בהחלט יכול להבטיח לכם כורסאות מעור להרבה מאוד שנים.

כיוון שעור נראה יוקרתי, הוא מתאים גם כדי לשבור סגנון כפרי בבית, ומצד שני הוא משדר עדכניות ואופנה ולכן הוא גם מתאים לסגנון מודרני וגם לסגנון הייטק.

בסגנון הייטק למשל יש שימוש בחומרי גלם טבעיים חשופים. למשל במקום להסתיר את צינורות המזגן משאירים אותם בחוץ. לא מרצפים את הרצפה, אלא שופכים בטון חשוף, הכל כדי שזה ייראה כמה שיותר תעשייתי, כמה שיותר בסיסי בלי יותר מדי עיבוד ומלאכותיות.

מהבחינה הזו כורסאות מעור גס למשל יכולות להשתלב נהדר בחלל מעוצב בסגנון הייטק, וכמה שזה נשמע מוזר, זה די קשה לעצב חלל בסגנון הייטק, לא מעמיסים פריטים, מחשבים כל דבר מעוצב שנמצא בתוך חלל כזה, כולל כורסאות מעור.