כמה עולה להוביל ולהרכיב ריהוט?

כולנו רוצים לחיות בבתים מעוצבים שכוללים רהיטים יפים וכמובן גם נוחים. כדי להפיק מקסימום תועלת מכל מערכת ישיבה, פינת אוכל, ויטרינה, מזנון, שולחן או קונזולה, חשוב להקפיד גם על הובלה מקצועית לחלוטין. במיוחד אסור להתפשר במצבים שבהם נדרשים שירותי הובלה והרכבה גם יחד. באופן טבעי עלות השירות נכנסת גם היא לתמונה, אבל בכל מקרה כדאי לזכור שהבדיקה הנכונה היא של יחס העלות-תועלת ולא רק של המחיר בלבד.

 

כמה עולה להוביל ולהרכיב ריהוט

כיצד נקבעת עלות הובלת רהיטים?

כשמדובר על הובלה של פריט בודד - ספה יוקרתית, שזלונג, מזנון, ספריה וכו' - יש 3 פרמטרים שמשפיעים על המחיר:

א. המרחק בין נקודת המוצא לבין היעד - כשמחפשים ספה יד שנייה או שולחן קפה קטן, מן הסתם המרחק יהיה קצר יחסית שהרי אין טעם להשקיע סכום גבוה בהעברת פריט כזה מחיפה לבאר שבע וכדומה, אבל עבור רהיטים כמו מערכת ישיבה מפוארת ואהובה או ויטרינה ייחודית בהחלט מתבצעות הובלות בכל הארץ, גם במקרים שבהם מועבר רק פריט אחד.

ב. מידות הרהיט - באופן טבעי ככל שהרהיט גדול יותר וכבד יותר, כך עשויה הובלתו להיות יקרה יותר. כשיש צורך לפרק את הרהיט ולהרכיב אותו מחדש, גם מרכיב זה ייכלל בהצעת המחיר. כאמור כדאי לנצל את האופציה הזו כדי להבטיח אריכות ימים לספה, למזנון או לספריה ומקסימום נחת מהם.

ג. נגישות - אם ניתן להעביר את הרהיט מהמקום שבו הוא נמצא כעת למשאית בקלות, ובאופן דומה גם ההעברה מהמשאית אל היעד קלה, המחיר יהיה נמוך יותר. אם נדרשת הובלה בחדר מדרגות צר מקומה גבוהה או אל קומה גבוהה, או שלחילופין יש צורך במנוף, העלות תהיה גבוהה יותר.

איך מובילים רהיטים באופן בטוח?

לכל סוג של רהיט ישנם מאפיינים ספציפיים ולכן דרך אחרת להעביר באופן בטוח לחלוטין ובלי לגרום לשום נזק. מובילים מיומנים ובעלי ניסיון רב אמונים על העברת כל סוגי הרהיטים, כולל ריהוט רחוב מזנונים ארוכים, מערכות ישיבה מורכבות, ויטרינות זכוכית שבאופן טבעי ישנו חשש של ממש שהן יתנפצו ועוד.

בהתאם ההמלצה היא לא לנסות להעביר פריטים כאלה בכוחות עצמכם, גם אם יש לכם חבר עם רכב גדול שהרהיט נכנס אליו. הובלה לא מיומנת עלולה להסתיים בעוגמת נפש, וגם מבחינה בריאותית אינה מומלצת בגלל שרק אנשי מקצוע יודעים איך לשאת משקלים כבדים בלי לסכן את הגב שלהם.

איך להוזיל את מחיר השירות בלי לפגוע באיכות?

על-מנת להבטיח יחס עלות תועלת משתלם במיוחד, ובעיקר לדעת בוודאות שהרהיט היקר ללבכם יגיע בלי פגיעות ליעד, כדאי לערוך סקר שוק מקיף ולקבל המלצות על כמה חברות הובלה אפשריות.

דרך נוספת היא להתגמש מבחינת המועד ובפרט להימנע מהובלות בימים הראשונים והאחרונים של כל חודש, ימים עמוסים מטבעם. כמו כן כדאי להיעזר באתרים מתאימים כמו למשל פורטל המובילים בישראל שמציע שירות בכל הארץ.

גלילה לראש העמוד