כורסאות מעוצבות מעור ארט גלריה

כורסאות מעוצבות

כורסאות מעוצבות - הקטלוג שלנו

כורסאות מעוצבות - שיופי ונחות נפגשים

כורסאות מעוצבות הן מרבץ אינטימי, פריט ריהוט חשוב ובעל משמעות עיצובית בחלל הסלון. כורסאות עור נחלקות לסוגים שונים כאשר לכל סוג קיימים מאפיינים שונים, אך מה שמאחד את כולן הוא התייחסות רבה לסגנון, לחומרים ולנוחות מרבית. כורסאות עור הן גולת הכותרת בסלון והיא פריט שעומד בפני עצמו ולא פעם יוצרת קונטרה למערכת הישיבה.
כורסאות מעוצבות כראוי נותנות את הטוויסט לכל הסלון עצמו שלא כמו ריהוט משלים.

כשאני מייצר כורסאות מעוצבות אני באופן טבעי נכנס לאוירה שונה, אוירה של רוגע אוירה של שלמות.
אין לי ספק שהתחושות והרגשות שאניי חש בעת תהליך העיצוב, משפיעים על עיצובם של כורסאות עור ועל בחירת הבדים והעורות אותן אני בוחר לצורך כורסאות מעוצבות.

בשנות החמישים והששים אפשר היה לראות אותן בכל בית. כורסאות מעוצבות עם מסגרת של עץ מלא, ושיטת הריפוד הקפיצית העתיקה.

ישיבה עליהן הייתה חוויה של נוחות (לפעמים הדחיסה הייתה קשה מדי) אבל אין מה להשוות בין הכורסאות שהיו מייצרים פעם לבין פסי היצור שהופכים כל כורסא דומה לאחותה בדיוק נמרץ שלא משאיר שום מקום לדמיון ולטעם אישי.

אבל יש מי שרוצה את הכורסא שלו שונה ואחרת (ממש כמו את הקפה). יש אנשים שיש להם כורסא שלהם. כאשר הם מסיימים את יום העבודה שלהם, אפשר למצוא אותם על הכורסא בבית. זוהי הכורסא הנבחרת, שמוקמה בזווית הרצויה (בדרך כלל מול הטלוויזיה). לפעמים גם יש לה הדום כדי להרים רגליים. כורסא מייצגת את שיא הפינוק והרביצה הביתית.

כורסאות מעוצבות דורשות מחשבה ורעיון נוספים מעבר לשימושיות שלהן.

נגרות אומנותית - כורסאות מעוצבות

לפני שהתפתחה ההמצאה של ספה ועוד ספת דו לישיבה בסלון, בכל סלון ישראלי הייתה ספה ולצידה כורסאות מעוצבות אחת או שתיים, שנעשו בנגרות אומנותית. חלקן אגב עלו לארץ יחד עם בעליהן מאירופה ועוד.

כורסא איכותית עשתה עלייה והתייצבה לה בסלון ישראלי מרווח, לצד ספה שגם היא הגיעה על אונייה יחד עם כל מיני פריטים שהעולים החדשים ביקשו להביא אותם, כדי להשאיר להם את ניחוח הבית וארץ המוצא.

היו אלה כורסאות מרופדות יפות, חלקן עם ניטים בצדדים, ריפוד שהוא עצמו עבודה אומנותית, עם בדים שעין ישראלית לא ראתה עד אז ושלד כורסא שנעשה בעבודת יד אומנותית.

גם היום יש אמני נגרות שעושים כורסאות מעוצבות, השוות ברמה ובאיכות שלהן לכורסאות שנחתו אז בארץ.

רהיטי יוקרה אגב, כמו גם כורסאות מעוצבות, הם רהיטים שבדרך כלל מחזיקים מעמד שנים. כל הוינטאג' של כורסאות מעוצבות שמוכרים היום הן אותן כורסאות מעוצבות משובחות או תוצרת הארץ אבל בעיקר תוצרת חוץ.

אוסף ספות מול הטלוויזיה

השינוי בעיצוב הסלון הישראלי השתנה במשך השנים עקב שינוי השימושיות שלו. לפני עידן הטלוויזיה היה מקום למקם ספה ולצידה כורסא או שתיים. לא היה דבר כזה מערכות ישיבה כורסאות טלוויזיה, הן נכנסו לבתים רק אחרי שנכנסה הטלוויזיה, ואז אנשים גם רצו שיהיה להם נוח כשהם צופים בה במשך שעות ארוכות. כך נולדו כורסאות הטלוויזיה עם הדום עולה, והדום יורד ואוסף של כורסאות מעוצבות מצא את דרכו לשווקי הפשפשים.

נראה היה שאין כבר צורך בהן ואל הבתים מלבד כורסאות טלוויזיה מכניות עולות ויורדות, חדרו גם מערכות הישיבה של ספה תלת מושבית ועוד אחת דו מושבית, כדי שכל המשפחה תוכל לשבת ביחד, ממש כמו בקולנוע ולראות את ארצ'י באנקר...(שמעולם לא העז לזוז מהכורסא שלו).

הקאמבק של כורסאות מעוצבות

את הקאמבק של כורסאות מעוצבות אפשר לייחס לטרנד הוינטג'. האהבה אל פריטי ורהיטי העבר, גרמה לביקוש של כורסאות מעוצבות ולא רק וינטאג' אלא חדשות שיודעים לעשות נגרים ביד אמן.

כדי לעצב כורסאות מעוצבות צריך כמה דברים: חומרי גלם משובחים, יכולת עיבוד ונגרות מעולה, טעם טוב ויצירת כורסאות מעוצבות כל אחת בעיצוב אחר. עולם שלם של כורסאות מעוצבות שמככבות היום בבתים של אניני טעם, לצד הספה שגם היא חייבת להיות היום מעוצבת ולא עוד תלת מושבית מודולרית.

לקבלת הצעת מחיר - למוצר המבוקש
לחצו על איקון הווטסאפ

או השאירו פרטים ונחזור אליכם