רהיטים מעוצבים – בעלי השראה ויוקרה

יש כל מיני רהיטים מעוצבים, שהם בדרך כלל מעידים על הלך הרוח, הכישרון והידע של המעצב.

אם ניקח מעצב רהיטים וננסה להציץ אל תוך עולמו, נגלה שהרהיטים המעוצבים שלו הם תולדה של טעם אישי, ידע מקצועי, תרבות ומשיכה לזרמים מסוימים באומנות.

בכל תקופה בה נולד סוג או זרם אומנות חדש, זה קרה בגלל דברים מסוימים שאירעו באותה תקופה. הייתה לכך השלכה והשפעה גם על מוצרי הצריכה וגם על רהיטים.

רהיטים מעוצבים ברמה גבוהה הם בדרך כלל נצחיים. כלומר, הם עומדים במבחן הזמן ומתאימים לכל חלל בכל תקופה. מעצבים שעושים רהיטים מעוצבים כאשר הם מושפעים מטרנדים מסוימים, הם ישנו תמיד את העיצוב שלהם, ממש כמו שטרנדים מתחלפים כל הזמן. ניתן להשוות זאת לתהליך מיתוג בחברת פרסום מובילה- ברגע שתעשו בחירה נכונה בחברה בעלת ניסיון שתמתג אתכם, המיתוג הנכון ידבוק בכם וכבר עשיתם את רוב העבודה. לא תצטרכו לשנות את המיתוג לפי טרנדים חולפים אלא תישארו נאמנים לעצמכם מבחינה שיווקית.

מה שיפה, לא מה שאופנתי!

ההבדל בין רהיטים מעוצבים שנוצרו לחיי נצח, לבין רהיטים מעוצבים טרנדיים, הוא מאיפה קיבל המעצב את ההשראה שלהם, והם הוא "נסחף" אחרי האופנה. ניקח למשל את שנות השישים והשבעים, אז היה טרנד מאוד גדול של הדפסים (כמובן שזה בהשראת ילדי הפרחים).

עכשיו תודו שווילונות מודפסים למשל או רהיטים מעוצבים עם קורדורוי חום יכולים היו להיות ממש אופנתיים אז, אבל עשר שנים אחר כך, כאשר נכנסו כבר בדי ריפוד חדשים לאופנה וגם מבנה הרהיטים התחדש, אותו רהיט מרופד בקורדורוי כבר עלול היה להיראות מיותר ומיושן, ולא חשוב איפה מיקמת אותו. רהיטים מעוצבים יכולים להשתלב טוב עם חיפוי קיר שעם אשר יוסיף לעיצוב הייחודי של ביתכם.

אבל אם למשל המעצב שעיצב כורסא מרופדת בקורדורוי עשה אותה שונה בכל הרמות, עשויה בקפידה וברמה גבוהה, החל מבחירת חומרי הגלם ועד אחרון התפרים בריפוד, כורסא כזו עשתה כמובן שימוש באריג שהיה מקובל באותה תקופה, אבל הכורסא עצמה עוצבה ברמה שהפכה אותה לנצחית.

כורסא כזו היא חלק של רהיטים מעוצבים שיכולים לעבור מדור לדור.

השראה של רהיטים מעוצבים

עולמו הפנימי של כל מעצב מורכב מנטיית לב, כישרון, לא מעט ידע ועדכניות. עולם העיצוב זוכה לא אחת לרטרו של בדים ועיצוב, אבל מדוע אצל כל מעצב  זה עשוי להיראות אחרת.

משום שעולמו של כל מעצב נבנה מזיכרונות, חוויות, געגועים, אהבה ותשוקה למה שהוא עושה, איך שהוא עושה וכאשר מעצבים רהיטים מעוצבים באהבה, זה ניכר עליהם.

ממש כמו בשירה או בספרות, מי שהתחום שלו זה רהיטים מעוצבים, יעצב את הדבר המיוחד שיגרום לאנשים לתפעל ממנו, כאשר לכאורה דווקא מדובר למשל בשולחן מאוד פשוט על רגל אחת, או למשל כורסאות מעוצבות על פי הסגנון והטעם הייחודי של המעצב.

אבל אין רבות כמותה. כי כאשר רהיטים מעוצבים גורמים לכם להתרגש כשאתם מביטים עליהם, זה משום שיש בהם משהו מהנשמה של המעצב...

בגלריה ארט רהיטים מעוצבים, כל אחד יצירת מופת בפני עצמו. הם עשויים מחומרי הגלם הכי איכותיים, ועוברים תהליך ייחודי של עבודה מוקפדת ברמה הכי גבוהה הקיימת.

רהיטים מעוצבים

מאמרים נוספים